Google'dan ChatGPT'ye Büyük Hamle

    Google, sürpriz bir şekilde bu robotunu tahmin edilenden çok daha erken bir vakitte tanıttı. Bard ismiyle duyurulan yapay zeka robotun detaylarına birlikte göz atalım.

Google'ın Bard yapay zeka robotu tanıtıldı, ChatGPT'ye yeni rakip!

Google CEO'su Sundar Pichai, Bard robotunu bir blog paylaşımında duyurdu. Pichai, Bard'ı "AI destekli deneysel bir konuşma hizmeti" olarak tanımladı. Bard, Google Dil Modeli olarak bilinen LaMDA ile desteklenecek. 

Google Bard ne zaman kullanıma açılacak?

Aktarılanlara göre Bard, ilk aşamada daha hafif bir model sürümü ile hizmete sunulacak. Bu aşamada Bard, belirli bir test grubu tarafından test edilecek. Test aşaması bitince Bard hizmeti daha güçlü bir model ile dünyadaki tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. 

Google Bard

Bard yapay zeka robotunun, önümüzdeki haftalarda kullanıma açılacağı bildiriliyor. Ancak kesin bir tarih aralığı verilmiş değil.

Google'ın Bard robotu tam olarak ne işe yarayacak?

Bard, ChatGPT'den farklı olarak web destekli olacak. ChatGPT, şu anda mevcut gelişmeleri kapsamıyor çünkü internete bağlı değil. Yani "offline" bir şekilde çalışıyor. 

Google Bard
Bard robotuna, James Webb Teleskobunun son yaptığı keşifleri 9 yaşındaki bir çocuğa nasıl anlatabilirim diye soruluyor. 

Ancak Bard, internete bağlı bir şekilde çalışacak böylelikle sorulan sorulara güncel bilgilerle yanıt verebilecek. Bard ile ilgili daha derin detaylar paylaşılmadı. Ancak Bard hizmeti, ChatGPT'nin internete bağlanmış ve Google imzalı bir versiyonu olarak düşünebiliriz. İlerleyen vakitlerde Bard ile ilgili yeni detayları geldikçe paylaşacağız. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu